poniedziałek, 2 czerwca 2014

Sony Xperia Z1 Compact

Z1 Compact jest to pomniejszona wersja Z1, podzespoły naprawdę robią wrażenie, 4x2.2GHz, 2GB RAM, NFC.

Z1 vs. Z1 Compact
Wydajność telefonu jest zbliżona do Samsung Note 3, około 36k w AnTuTu benchmark.
Telefon bardzo przypomina z wyglądu iPhone 5. 
Dookoła wyświetlacza posiada stylową aluminiową ramkę, a tył telefonu imituje szkło. Niestety jest to jedynie plastik, który lubi szybko łapać ryski i jest dość śliski w ręce.
W przypadku tego telefonu największym rozczarowaniem był wyświetlacz. I nie chodzi tu o jakość kolorów czy brak Amoled a o brak szła odpornego na zarysowania (Gorilla lub Dragontraile).
Seryjnie na telefon naklejone są dwie folie ochronne. Pierwsza grubsza i druga, którą ciężej zdjąć i schodzi razem z logo sony. Podobno zdjęcie drugiej folii powoduje utratę gwarancji na wyświetlacz!!. W moim przypadku zdjąłem jedynie pierwszą folię (bo była mocno pofatygowana) i zainstalowałem folie Nillkin ze szkła hartowanego z powłoką oleilową - aby ekran mniej się palcował.

Szkło hartowane ~45zł, cena w Chinach ~3,2$.
To był strzał w dziesiątkę. Po jej założeniu telefon od razu wskoczył wyglądem i jakością użytkowania w wariant premium. Wygląda to mniej więcej tak, jakby miał seryjnie zainstalowaną Gorillę. Folia jest zaokrąglona na brzegach, dla przyjemniejszego używania.


Warto w tym miejscu wspomnieć iż po zdjęciu pierwszej folii w większości przypadków (w tym też u mnie) obsługując ekran zaczęły pojawiać się tak zwane "ghost touch" lub "phantom touch" czyli samoistne kliknięcia podczas obsługi ekranu. Po zdjęciu folii ekran jest zbyt czuły na dotyk, stąd te problemy.
Naklejenie nowej folii ( w moim przypadku ze szkła hartowanego) rozwiązuje problem.

W telefonie odblokowałem Bootloader oraz wgrałem najnowszą modyfikację CM - CandyROM. Posiada on niesamowite opcje konfiguracyjne i bardzo dobrą żywotność baterii. Telefon potrafi pracować i 3 dni na baterii (włączone Greenify, taktowanie procesora na 1.7GHz, wyłączone nie potrzebne aplikacje).


Z tego telefonu jestem bardzo zadowolony.
Jedyną rzeczą, która mnie dziwi jest fakt, iż nikt jeszcze nie sprzedaje szkła hartowanego również na tył telefonu.
W najbliższym czasie nie planuje zmiany telefonu, bo i nie ma za bardzo na co.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz